Özel Şoför.NET 'te Kayıtlı
23911 Kişi Olduk.
Siz de aramıza katılın
 
Üye Ol | Şifremi Unuttum
  Ana Sayfa Hakkımızda Şoförlerimiz Şoför İş İlanları İletişim

Türkiye'nin İlk ve Tek En Büyük
Özel Şoförler Platformuna Hoşgeldiniz

Özel Şoför Arıyorum

Şoförüm İş Arıyorum

Şoför Ara
Şoför
İl
Yaş
Deneyim
SRC Belgeleri
Psikoteknik Belgesi
Şoför Ara Formu Temizle
Resim Galerisi
E-Bülten
Özel Şoförlük
Trafik Mevzuatı
İyi Bir Şoför        


İyi Bir Şoför


- Sabırlı olacak;

Trafikte a noktasından b noktasına gitmesi gereken tek kişinin kendisi olmadığını, tek acelesi olan veya yetişilecek işi olanın kendisi olmadığını bilecek.


Trafiğin akışını iyi kestirecek ve bu akışı bozmayacak bir biçimde araç kullanacak. Öyle sağdan dalıp soldan çıkarak sıkışık trafikte kendince yol alıp trafiği iyice açmaza itmeyecek. Dikkat ederseniz ne zaman trafikte bir sıkışıklık olsa ve dursak daha sonra aslında durmayı gerektirmeyecek bir şeyden kaynaklandığını fark ederiz.

Mesela bir şeridin kapatılması gibi görürüz, burada trafiği durduran faktör zamanında yavaş bir biçimde kapanan şeritten ayrılmak yerine, bir sağa bir sola girerek ilerlemeye çalışan ve son anda kapanan şeridi terk eden tiplerin olduğunu görürüz.

- Bilinçli olacak;

Yol ve hava şartlarına bağlı olarak aracında yaptığı herhangi bir hareketin ne tür sonuç getireceğini bilecek ve buna göre araba kullanacak. Yağışlı ve sisli havalarda takip mesafesi bırakacak, hızı arttıkça takip mesafesini buna göre ayarlayacak.

- Dikkatli olacak;

Etrafında, önünde, arkasında, sağında solunda neler olup bittiğini sürekli izleyecek. Hatta görüş mesafesi dâhilinde trafiği sürekli takip ederek kimin ne tür bir davranışı olabileceğini ve kendisini nasıl etkileyeceğini kestirerek önlemini alacak.

- Kurallara istisnasız uyacak; İnsanlığın gereği bu olsa gerek zaten

- Saygılı olacak;

Yukarıdaki kuralları bilmeyen veya ihlal edenlerle karşılaştığında dahi sinirlenip kendini veya başkalarını da tehlikeye sokabilecek hareketler yapmaktansa doğrunun örneğini teşkil ederek o tür insanları utandıracak.

Yayaya veya sıkışık trafikte yan yoldan çıkmaya çalışan araçlara yol vererek insanların işlerini kolaylaştıracak ve bu arada kendisinin aslında bir şey kaybetmediğini bilecektir.

Mesela ana caddede diyelim ki trafik duruyor, bu arada yan sokakların oluşturduğu kavşakları kapatmanın âlemi yok zira karşıdan gelipte sizin sağınızdaki sokağa girmek isteyen insan karşı yönün trafiğini kilitleyecektir. Bu tür ufak şeylere dikkat edilmesi pek çok sorunu ortadan kaldırır.

        
Okunma Sayısı : 73146
YORUMLAR
Henüz Kimse Yorum Yapmamış.. İlk Yorum Yapan Siz Olun !
YORUM EKLE
Ad Soyad* :
Şehir :
Puan : 5
Mesaj * :
İyi Bir Şoför Şoför Arayanlar Şoför İş İlanları Şoför Arayan

 

Eğitimlerimiz
Hizmetlerimiz
Sponsor Bağlantı
 
" İyi bir şoför, yalnız sürücü belgesi ve gerekli evrakları olan değil, bilgi ve tecrübesi ile özel olandır."